z miłości do natury
ZADZWOŃ DO NAS
Pomidory gruntowe
Jarosław Kosiński

Dane dotyczące uprawy

  • Nazwa Gospodarstwa: GR Ewelina i Jarosław Kosińscy
  • Lokalizacja: Jackowice, woj. mazowieckie 
  • Uprawa: pomidory gruntowe . . : : . . Odmiana: Miceno
  • Termin siewu: 24.05.2023 . . : : . . Termin zbioru: 12-16.09.2023
  • Powierzchnia wdrożenia: 1 ha
  • Wydajność oczekiwana: niska
  • Wydajność realna FITOVALOR: przekraczająca oczekiwania
  • Korzyść finansowa: owoce pomidorów były 1,5-2x większe, niż na pozostałych plantacjach
Zdjęcie poglądowe
Kontrola
Zdjęcie poglądowe
Kontrola
Owoce na krzakach
Kontrola
Owoce na krzakach
Kontrola

Rezultaty na etapie zbiorów

Pole 1 określamy jako pole ze spektakularnym rezultatem. Odmiana Miceno. Zastosowano łącznie 7 oprysków zużywając 1,5-2L nawozu O55 i O80 na ha w każdym oprysku. Rezultat tego nawożenia jest zdecydowanie naszą zasługą. Nie mamy fotografii z tego pola.

Powyższe zdjęcia prezentują kontrolę obok pola 2.

Pole 2 to pole nawożone O55 i O80 przy okazji (~0,1ha – 3 rzędy). Odmiana Plantico L374. Zastosowano dwa opryski, ale były też stosowane inne nawozy, więc rezultat nie jest jednoznacznie „nasz”.

Pan Jarosław po zbiorach opisuje rezultaty z pola 1 następująco:

„W połowie czerwca jedna z naszych plantacji (1ha) notowała bardzo słaby wzrost. PH gleby wynosiło 7,9 – pomidor nie lubi takiego PH. Idąc za sugestią pana Konrada z Maspex zdecydowaliśmy się zastosować na tę plantację otrzymany nawóz FITOVALOR.

Wykonaliśmy łącznie 7 oprysków zużywając 1,5-2L nawozu na ha. Rezultaty były zaskakująco pozytywne: krzaki się nie rozrosły, ale owoce były 1,5-2x większe niż na plantacji obok. Zakładaliśmy, że plon będzie sporo mniejszy, a okazało się, że plon utrzymał standard zbiorów”.

Rozpiętość krzewu
Kontrola
Rozpiętość krzewu
Kontrola

Konkluzje

Klient jest już obeznany z nawozami pochodzenia organicznego i humusami. Wiedział, jak zastosować nasz nawóz oraz podszedł do niego pozytywnie i rzetelnie. Zatem możemy być pewni, że uprawa została prawidłowo i z dbałością nawieziona naszym nawozem.

Zaufanie Klienta do tego typu nawozów i decyzja o ratowaniu jednej z plantacji przełożyły się na spektakularny rezultat. Klient nie odnotował jakichkolwiek negatywnych skutków nawiezienia na 1ha ok. 10L nawozu FITOVALOR, mimo że w instrukcji posługujemy się mniejszą dawką na 1ha.

Klient zwrócił uwagę na fakt, że nawet jeśli w jego mniemaniu uprawa dałaby taki sam efekt, jak zwyczajowo – ma dla niego znaczenie analiza kosztów nawożenia i jest otwarty na tę analizę, ponieważ już widzi, że stosowanie naszego nawozu może być dla niego bardziej opłacalne.

Wiele rzeczy można napisać i „papier wszystko przyjmie”. Nasza strona ma na celu dać się Państwu poznać, niemniej nic nie działa lepiej niż rozmowa człowieka z człowiekiem.

Zapraszamy! Dajcie nam Państwo możliwość, aby Was poznać. Napiszcie do nas – nawet w najdrobniejszych sprawach.

Pozdrawiamy serdecznie!
Zespół FITOVALOR sp. z o.o.

Masz pytania?

Napisz w skrócie czego potrzebujesz / oczekujesz. Skontaktujemy się z Tobą!