z miłości do natury
ZADZWOŃ DO NAS
Jak stosować
produkty
FITOVALOR?

Szerokie zastosowanie nawozów FITOVALOR
[zawartość wkrótce]

Borówka amerykańska
Buraki cukrowe
Kapusta
Jęczmień
Pomidory
Winogrona
Pszenica
Pszenica ozima
Rzepak
Rzepak ozimy
Żyto ozime

Przeciwdziałamy wyjałowieniu gleby. Propagujemy rolnictwo regeneracyjne

Nawozy FITOVALOR przyczyniają się do znacznej aktywacji grup mikroorganizmów, które biorą udział w mineralizacji substancji organicznych. Dzięki temu gleba zostaje wzbogacona w dostępne i łatwo przyswajalne składniki odżywcze. Ulegająca rozkładowi materia organiczna wytwarza duże ilości kwasów organicznych i dwutlenku węgla. Pod ich wpływem niedostępne związki mineralnego fosforu, wapnia, potasu i magnezu przekształcają się w formy dostępne dla rośliny.

Stosowanie doglebowo naszych nawozów organiczno-mineralnych powoduje wzrost żywotności roślin, a także zwiększenie wchłaniania fosforu i potasu z gleby, dzięki czemu poprawia się zaopatrzenie roślin w składniki pokarmowe. 

Właściwe nasycenie gleby substancjami odżywczymi zapobiega wypłukiwaniu łatwo rozpuszczalnych soli potasowych oraz azotu, co przekłada się na zwiększoną koncentrację próchnicy, bakterii azotowych oraz heterotroficznych, które stale uzupełniają składniki pokarmowe metabolizowane przez rośliny. 

Wiele rzeczy można napisać i „papier wszystko przyjmie”. Nasza strona ma na celu dać się Państwu poznać, niemniej nic nie działa lepiej niż rozmowa człowieka z człowiekiem.

Zapraszamy! Dajcie nam Państwo możliwość, aby Was poznać. Napiszcie do nas – nawet w najdrobniejszych sprawach.

Pozdrawiamy serdecznie!
Zespół FITOVALOR sp. z o.o.

Masz pytania?

Napisz w skrócie czego potrzebujesz / oczekujesz. Skontaktujemy się z Tobą!