z miłości do natury
ZADZWOŃ DO NAS
Bób w gospodarstwie
Jakuba Janiszewskiego

Dane dotyczące uprawy

  • Nazwa Gospodarstwa: GR Jakub Janiszewski
  • Lokalizacja: Parkoszowice, woj. małopolskie 
  • Uprawa: bób . . : : . . Odmiana: Windsor
  • Termin siewu: 20.04.2023 . . : : . . Termin zbioru: 15.07.2023
  • Powierzchnia wdrożenia: 100 m2
Uprawa bobu
Uprawa bobu

Rezultaty na etapie wzrostu oraz zbiorów

Roślina była nawożona zgodnie z instrukcją dawkowania. Krzaki na etapie wzrostu wyglądały podobnie jak kontrola. Wszystkie nasiona się przyjęły.

Jednak roślina po nawozie FITOVALOR O80 osiągnęła dojrzałość o 2 tygodnie wcześniej niż bób u sąsiadów w okolicy sadzony w tym samym terminie.

Łodygi były wysokie – miały powyżej 70cm.

Podczas zbiorów było od 8 do 16 dojrzałych strąków na każdej łodydze. W każdym strąku znajdowało się 4-6 ziaren o niebagatelnej wielkości porównywalnej z monetą 5 zł 🙂

Bób gotowy do zbioru
Bób gotowy do zbioru

Konkluzje

Roślina była nawożona jedynie FITOVALOR O80, dzięki czemu jej wzrost i rozwój wynika tylko z tego nawozu. Nawóz był sam w sobie na tyle wartościowy, że nie było potrzeby nawożenia dodatkowymi produktami.
Szybsze dojrzewanie bobu po nawozie FITOVALOR O80 potwierdza efekt z innych upraw (kukurydza, pomidory), gdzie również odnotowaliśmy szybsze dojrzewanie.

Nawóz FITOVALOR wpłynął również na obfitość owocowania, ilość oraz wielkość owoców, co jest tożsame z obserwacją plantacji pomidorów oraz malin. Dzięki dostarczeniu właściwej wiązki substancji odżywczych (zawartych w O80) żaden krzak nie obumarł, nie chorował i dostarczył znaczną ilość zdrowych owoców.

Wiele rzeczy można napisać i „papier wszystko przyjmie”. Nasza strona ma na celu dać się Państwu poznać, niemniej nic nie działa lepiej niż rozmowa człowieka z człowiekiem.

Zapraszamy! Dajcie nam Państwo możliwość, aby Was poznać. Napiszcie do nas – nawet w najdrobniejszych sprawach.

Pozdrawiamy serdecznie!
Zespół FITOVALOR sp. z o.o.

Masz pytania?

Napisz w skrócie czego potrzebujesz / oczekujesz. Skontaktujemy się z Tobą!