z miłości do natury
ZADZWOŃ DO NAS

Dlaczego warto stosować uniwersalny organiczno-mineralny nawóz O-80 firmy Fitovalor?

Wysoka koncentracja składników i zastosowana przez firmę Fitovalor autorska technologia wytwarzania preparatu sprawia, iż koncentrat O-80 wpływa na jakość gleby.

Dzięki kompleksowemu połączeniu mikro – i makroelementów, witamin, wolnych L-aminokwasów roślinnych i kwasów humusowych efekty stosowania koncentratu będą widoczne już podczas pierwszych plonów.

Szerokie zastosowanie koncentratu O-80

Preparat dostępny jest w skoncentrowanej formie płynnej, co pozwala na jego stosowanie do różnych rodzajów upraw, w tym między innymi do upraw:

Nawóz O-80 można stosować zarówno do upraw wielkoobszarowych jak i małoobszarowych, w polu i pod osłonami.

Właściwości nawozu O-80

zwiększa ilość i jakość plonów

wspomaga prawidłowy rozwój roślin

poprawia strukturę gleby

zwiększa odporność roślin na choroby i zmiany klimatyczne

podnosi pojemność wodną gleby

Alternatywa dla tradycyjnych nawozów azotowych

Koncentrat O-80 i inne produkty firmy Fitovalor sp. z o.o. dzięki unikalnej formule i autorskiej technologii wytwarzania technologii opartej na najnowszej wiedzy i doświadczeniu zespołu Fitovalor z zakresu biologii i genetyki, w tym w szczególności biologii molekularnej i genomiki, znacząco wpływają na poprawienie jakości gleby, zwiększenie jakości i ilości plonów oraz lepsze wchłanianie przez rośliny składników odżywczych.

Z przeprowadzonych przez Fitovalor sp. z o.o. na polach uprawnych badań wynika, że rośliny, którym zaaplikowano dolistnie koncentrat O-80 wyróżniają się zdecydowanie lepszym rozwojem i  zwiększonymi plonami w stosunku do innych roślin.

Oddziaływanie na glebę i dostarczenie jej składników pokarmowych

Stosowanie doglebowo skoncentrowanego nawozu organiczno-mineralnego O-80 powoduje wzrost żywotności roślin strączkowych oraz zbóż, a także zwiększenie wchłaniania fosforu i potasu z gleby, dzięki czemu poprawia się zaopatrzenie roślin w składniki pokarmowe.

Właściwe nasycenie gleby substancjami odżywczymi zapobiega wypłukiwaniu łatwo rozpuszczalnych soli potasowych oraz azotu, co przekłada się na zwiększoną koncentrację próchnicy, bakterii azotowych oraz heterotroficznych, które stale uzupełniają składniki pokarmowe metabolizowane przez rośliny.

Nawóz O-80 przyczynia się do znacznej aktywacji grup mikroorganizmów, które biorą udział w  mineralizacji substancji organicznych. Dzięki temu gleba zostaje wzbogacona w dostępne i łatwo przyswajalne składniki odżywcze. Ulegająca rozkładowi materia organiczna wytwarza duże ilości kwasów organicznych i dwutlenku węgla. Pod ich wpływem niedostępne związki mineralnego fosforu, wapnia, potasu i magnezu przekształcają się w formy dostępne dla rośliny.

1

Rolnictwo

2

Szklarnie

3

Uprawa pionowa

4

Hodowla bydła

Inne zalety nawożenia roślin koncentratem O-80

Obróbka przedsiewna nasion

Dzięki zastosowaniu w odpowiednim czasie nawozu O-80 zboża takie jak: pszenica, jęczmień czy żyto wykazują zwiększoną zdolność kiełkowania oraz szybciej wchłaniają niezbędne składniki odżywcze.

Z przeprowadzonych przez Fitovalor sp. z o.o. obserwacji wynika, że zastosowanie nawozu O-80 na nasionach pozwala zwiększyć kiełkowanie o ok. 10-15%.

Koncentrat O-80 charakteryzuje się ponadto wysokim działaniem odżywczym, dzięki czemu następuje aktywny wzrost roślin i rozwój silnego systemu korzeniowego.

Dzięki nawożeniu preparatem O-80 rośliny stają się bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne, w tym na suszę, a zboża ozime zyskują dodatkową ochronę przed mrozem.

Przedsiewne zaprawianie nasion można przeprowadzić nie tylko w przypadku zbóż, ale także roślin strączkowych, warzyw, słonecznika i rzepaku.

Obróbka roślin warzywnych

Dolistna aplikacja nawozu O-80 jest bardzo skuteczna i pozwala na osiągnięcie kilku celów jednocześnie, takich jak:

Preparat organiczno–mineralny przeznaczony do stosowania

na wszystkich rodzajach gleb i upraw

Zamów teraz!

Skontaktuj się z nami - nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze idealnej dla Ciebie opcji zakupu nawozu